Какви се нештата
Какви се нештата

Какви се нештата

150,00 ден.   Спореди

Оваа книга претставува нешто повеќе од обичен будистички прирачник. Тука се работи за директно пренесување на длабоката мудрост на Буда - таа е напишана од будистички учител којшто потекнува од Запад....

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа книга претставува нешто повеќе од обичен будистички прирачник. Тука се работи за директно пренесување на длабоката мудрост на Буда - таа е напишана од будистички учител којшто потекнува од Запад.На Лама Оле Нидал му успеало на разбирлив и отворен начин да го претстави богатството на науката, стара илјадници години. Нудејќи ги четирите медитации, тој на читателот му овозможува да доживее почетни искуства, благодарение на полните со моќ, ослободувачки методи на тибетскиот будизам.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка