Исчезнатите фараони

200,00 ден.   Спореди

Покрај фантастичното и прекрасното останато од стариот Египет, овој истакнат автор го опишува откривањето на тајната гробница на исчезнатите фараони и драматичното владеење на Екнатон и неговата жена ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Покрај фантастичното и прекрасното останато од стариот Египет, овој истакнат автор го опишува откривањето на тајната гробница на исчезнатите фараони и драматичното владеење на Екнатон и неговата жена Нефертити. Леонард Котрел открива дека древниот свет на Нил не е неисцрпен само според квантитетот туку, исто така, и според фасцинантноста.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка