Истражување на земјата и на космосот

200,00 ден.   Спореди

Денес сме толку навикнати на широкиот распон на човековите знаења во различни насоки што често забораваме колку сме ограничени како поединци. За среќа, за сметка на тоа ги имаме љубопитноста и остроум...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Денес сме толку навикнати на широкиот распон на човековите знаења во различни насоки што често забораваме колку сме ограничени како поединци. За среќа, за сметка на тоа ги имаме љубопитноста и остроумноста.
Денес сме толку навикнати на широкиот распон на човековите знаења во различни насоки што често забораваме колку сме ограничени како поединци. За среќа, за сметка на тоа ги имаме љубопитноста и остроумноста.
Нашето знаење постојано расте – во почетокот полека, а потоа експлозивно, ширејќи ги хоризонтите во сите насоки – во просторот и времето, во морските длабочини, во вселената и во областа на енергијата. Оваа книга на Асимов е вистинска ода токму за незаситната љубопитност на луѓето по нови знаења за разбирање на светот што ги опкружува.
Таа ги објаснува научните концепти на историски начин, враќајќи се назад во времето, кога науката за која пишува била уште во својата наједноставна фаза. Таа е приказ на човештвото во неговата највозвишена хуманост, во неговата неуморна желба да продира колку што е можно подалеку, во сите насоки.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи