Истражувачи
Истражувачи
Истражувачи

Истражувачи

1.500,00 ден.   Спореди

Книгата претставува збирен преглед на светските откритија низ историјата. Освен со живописните биографии на истражувачите од различни епохи, во оваа книга ќе се запознаете не само со големите и важни ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 1.500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книгата претставува збирен преглед на светските откритија низ историјата. Освен со живописните биографии на истражувачите од различни епохи, во оваа книга ќе се запознаете не само со големите и важни откритија, туку и со начинот на којшто научниците дошле до нив.Огромните историски познавања на авторот ја зачинуваат книгава со привлечни приказни кои ќе ве понесат во потрага по нови откритија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка