Историја на сексуалноста

200,00 ден.   Спореди

Сето она што посакувате да го дознаете за развитокот на сексуалноста низ вековите, ќе го најдете меѓу кориците на оваа необична книга. Таа е возбудлива хроника на најпикантните детали од животот на об...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Сето она што посакувате да го дознаете за развитокот на сексуалноста низ вековите, ќе го најдете меѓу кориците на оваа необична книга. Таа е возбудлива хроника на најпикантните детали од животот на обичните луѓе, но и на великаните. Писатели и композитори, високи благородници и кралеви - сите тие биле обземени од демонот на сексусот.
Сексуалниот нагон е најанималниот човечки нагон. Во природата постои само уште еден нагон кој по својот интензитет е еднаков на сексуалниот: потребата за храна. Тој секогаш успевал да најде начин да се манифестира, наспроти забраните на голем број владетели, наспроти строгите казни на инквизицијата и страдањето од половите болести. Се чини дека неговото задоволување им носи најголема радост и најголемо уживање на луѓето - од почетокот на нивното постоење. Во тој поглед ни цивилизацијата не можела многу да постигне, освен можеби малку да го култивира и да го смести во некакви општоприфатени норми и граници...
ТИРАЖОТ Е ИСЦРПЕН!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка