Историја на верувањата и на религиските идеи 1-3

Историја на верувањата и на религиските идеи 1-3

2.500,00 ден.   Спореди

Трилогијата претставува опсежен преглед на на религиите и нивната историја. Таа е производ на долгогодишни проучувања и анализи и се темели на предавањата на Елијаде на универзитетите во Букурешт и Чи...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 2.500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Трилогијата претставува опсежен преглед на на религиите и нивната историја. Таа е производ на долгогодишни проучувања и анализи и се темели на предавањата на Елијаде на универзитетите во Букурешт и Чикаго.Делото го разработува секој аспект и период во историјата на религијата и претставува темелна студија за системот на верување, почнувајќи од магиските ритуали преку египетските и индиските богови, хеленскиот пантеон, верувањата на Келтите, Германите, Тракијците, се до монотеистичките религии, христијанството, будизмот и исламот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка