Историски атлас (мек повез)

400,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Година на издавање: 2010 Број на страни: 192  ISBN: 608-204-014-7   Над 145 специјално изработени историски карти кои ја прикажуваат историјата на Македонија, Европа и светот, ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Година на издавање: 2010 Број на страни: 192  ISBN: 608-204-014-7   Над 145 специјално изработени историски карти кои ја прикажуваат историјата на Македонија, Европа и светот, од почетоците на создавањето на човекот до денес. Картите и содржините во Историскиот атлас се поделени во пет периоди: праисторија, стар век, среден век, нов век и најнов век. Историските карти се опремени со бројни илустрации, фотографии и исклучителни факти, кои ги збогатуваат содржините на Атласот. Овој атлас е наменет за учениците и студентите во основното, средното и високото образование, секако и за секој кој повеќе сака да знае за историјата. Изработен е во соработка со професори од Институтот за историја на Филозофскиот факултет на универзитетот Св. Кирил и Методиј, Скопје.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка