ИСТОРИИ ЗА ВОЈНИТЕ И ВЛАДЕТЕЛИТЕ

200,00 ден.   Спореди

Диктис Критјанинот, Псевдо-Калистен и Аноним од прва рака ни нудат изобилство возбудливи податоци за битки и за владетели кои го смениле текот на историјата. Вистината за Тројанската војна, која го ре...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Диктис Критјанинот, Псевдо-Калистен и Аноним од прва рака ни нудат изобилство возбудливи податоци за битки и за владетели кои го смениле текот на историјата. Вистината за Тројанската војна, која го ревидира натприродното и чудесното, подвизите на ненадминатиот војсководец Александар Македонски кој го покорил светот, фантастичната приказна за Аполониј, необичниот крал од Тир. Драгоцено четиво за историчарите, но и за сите посветени читатели и трагачи по вистината. 224 стр, 11,5 х 18,5 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка