Интермецо

200,00 ден.   Спореди

Потребен е само еден мал, безначаен и навидум бизарен настан за да предизвика бура и да нѐ фрли во вителот на искушението.
Што ќе се случи ако за миг замижиме пред реалноста и пред разумот? Спор...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Потребен е само еден мал, безначаен и навидум бизарен настан за да предизвика бура и да нѐ фрли во вителот на искушението.
Што ќе се случи ако за миг замижиме пред реалноста и пред разумот? Според Томас ХАРДИ (1840– 1928), една кратка пауза, едно мало свесно или несвесно скршнување од патот, може целосно да го пренасочи текот на нашиот живот.
Потребен е само еден мал, безначаен и навидум бизарен настан за да предизвика бура и да нѐ фрли во вителот на искушението.
Еден краток миг може да ја смени нашата судбина. Тоа е доволно за да престанеме да бидеме она што сме биле претходно, вчера или до пред еден час, па да сфатиме дека и самиот живот е една мала пауза, станица на патот кон вечноста.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка