Инструмент за мерење влага VOLTCRAFT IR-SCAN-350RH

4.307,00 ден.   Спореди

Посебен вид инструмент кој се состои од МР термометар со интегриран мерач на влажност. Овој уред за мерење може да се користи за утврдување на влага. Ја мери собната температура и влажност. Од тука, I...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.307,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Посебен вид инструмент кој се состои од МР термометар со интегриран мерач на влажност. Овој уред за мерење може да се користи за утврдување на влага. Ја мери собната температура и влажност. Од тука, IR-Scan-350RH ја одредува точката на создавање влага. Со помош на инфрацрвеното мерење на температурата каде уредот покажува потенцијален ризик на мувла преку светлата на екранот, критичните подрачја сега може да се испитаат.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка