ИНДИВИДУАЛЕН РАДИО-АКТИВАТОР ЗА 570055, 617499 И 750404

3.717,00 ден.   Спореди

Овој активатор служи за приспособување на вентили на радијатори. Прима команди преку радио сигнал од контролната единица, или сам или заедно со други уреди за вентили. Активаторот ги претвора овие ком...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.717,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој активатор служи за приспособување на вентили на радијатори. Прима команди преку радио сигнал од контролната единица, или сам или заедно со други уреди за вентили. Активаторот ги претвора овие команди во соодветни прилагодувања на вентилот. Радио контролираниот радијаторски термостат систем служи за контрола на температурата во посебни соби. Активаторот е вистински производ кога станува збор за греење. Штом добие сигнал од FHZ 1000 или FHT 80B безжичниот термостат, лесниот за инсталирање активатор автоматски го вклучува термостатичниот вентил наместо вас. Благодарение на интелигентната интеракцијата помеѓу FHZ 1000 и до 8 активатори по соба, секогаш можете да ја прилагодите вашата омилена температура и на тој начин да заштедите на греење! Регулирањето на топлината се одвива со намалување на протокот на водата за греење. Погоден за делови со каталошки број 570055, 617499 и 750404.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка