ИНВЕРТОР NPI 150-12

3.599,00 ден.   Спореди

Инверторот произведува променлив напон (сличен на синосоида) од 12 V подеднаков напон. Ова овозможува приклучување на најразлични потрошувачи од 230 V на извори на напон како на пр. во брод, во возило...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.599,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Инверторот произведува променлив напон (сличен на синосоида) од 12 V подеднаков напон. Ова овозможува приклучување на најразлични потрошувачи од 230 V на извори на напон како на пр. во брод, во возило, на сончев погон во викендичка или на кампување. Најразновидни мерки за заштита го штитат инверторот од оштетување и уништување, како и потрошувачите кои се вклучени

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка