Илија Кочовски

50,00 ден.   Спореди

Неговото досегашно творештво оствари евидентно бележит и специфично препознатлив придонес во развојот на современата македонска ликовна уметност. Неговата уметност е уметност на атмосферата! Во неа се...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Неговото досегашно творештво оствари евидентно бележит и специфично препознатлив придонес во развојот на современата македонска ликовна уметност. Неговата уметност е уметност на атмосферата! Во неа се испреплетуваат и лиризмот и драмското, и мистиката и метафизиката, и реалното и апстрактното...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка