Иконите во Македонија

2.961,00 ден.   Спореди

Во иконите се има свое значење - уметничко, суштинско, сакрално... Тие не се само уметнички дела, туку и сведоштво... Како творечка традиција во Православието иконата има повеќеслојно значење кое сред...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 2.961,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во иконите се има свое значење - уметничко, суштинско, сакрално... Тие не се само уметнички дела, туку и сведоштво... Како творечка традиција во Православието иконата има повеќеслојно значење кое средишно место му дава на човекот како на слика Божја. ... авторот не води низ историскиот сплет во кој биле творени, порекнувани и почитувани иконите на овие простори...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка