Избор лектири за трето одделение

Избор лектири за трето одделение

450,00 ден.   Спореди

„Басни“ – Езоп, Лафонтен, Обрадовиќ, Крилов, Атанасовски„Двојната Лота“ – Ерих Кестнер„Пипи долгиот чорап“ – Линдгрен Астрид„Пинокио“ – Карло Колоди„Реалистични народни приказни од балканските народи“...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 450,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Басни“ – Езоп, Лафонтен, Обрадовиќ, Крилов, Атанасовски„Двојната Лота“ – Ерих Кестнер„Пипи долгиот чорап“ – Линдгрен Астрид„Пинокио“ – Карло Колоди„Реалистични народни приказни од балканските народи“Проектот што Табернакул го реализира со печатењето на лектирите од првото до четвртото одделение на основното образование, за првпат во нашата издавачка практика промовира еден принцип на активна трикомпонентна работа врз лектирниот текст.Таа активна работа е замислена како кооперација меѓу ученикот, учителот и родителот; сите три елементи би требало да бидат вклучени во процесот на читањето.Имено, секоја книга е „опремена“ со коментари кон текстот, печатени на маргините од книгата. Така, маргината станува активен дел од книгата: врз неа ученикот може и да запишува нешта.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка