Зен во уметноста на стрелање со лак
Зен во уметноста на стрелање со лак

Зен во уметноста на стрелање со лак

202,00 ден.   Спореди

Еден од суштинските фактори во совладувањето на уметноста на стрелање со лак, а исто и на другите уметности, кои се практикуваат во Јапонија и, веројатно, во другите далекоисточни земји, е фактот дека...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 202,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Еден од суштинските фактори во совладувањето на уметноста на стрелање со лак, а исто и на другите уметности, кои се практикуваат во Јапонија и, веројатно, во другите далекоисточни земји, е фактот дека тие немаат наменска вредност и, исто така, не се замислени како чисто естетско задоволство, туку значат образование на свеста која треба да се доведе во сооднос со последната стварност.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка