За љубовниците тигрите и другиот плен

200,00 ден.   Спореди

Во своите мемоари, најозлогласениот љубовник во историјата, Казанова (1725–1798), детално ги опишува своите интимни средби. Од заведувањето на една калуѓерка, под погледот на нејзиниот љубовник, до ер...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во своите мемоари, најозлогласениот љубовник во историјата, Казанова (1725–1798), детално ги опишува своите интимни средби. Од заведувањето на една калуѓерка, под погледот на нејзиниот љубовник, до еротските палавштини во бањата со прекрасна млада девојка и ексцентрична старица, чие лудило вешто го искористува за да дојде до нејзиното богатство, сексуалните средби на Казанова изобилуваат со еротика и со хедонизам. Флертувањата, игрите во спалната и кратките врски – својствени за тогашните благородници – за Казанова отворале повеќе можности за задоволување на неговите сексуални апетити. 96 стр., 11,5 х 18,5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи