ЗА ПРИЈАТЕЛСТВОТО

200,00 ден.   Спореди

Во оваа збирка есеи, Монтењ ги искажува своите размислувања за меѓусебните врски што ги градат луѓето и за идејата дека човекот не е поразличен од кое било животно. Тој смета дека треба да бидат почит...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во оваа збирка есеи, Монтењ ги искажува своите размислувања за меѓусебните врски што ги градат луѓето и за идејата дека човекот не е поразличен од кое било животно. Тој смета дека треба да бидат почитувани сите култури и се обидува да ја разбере човечката природа. Ја изнесува работата на многу филозофи, пионери, радикали и визионери, кои придонеле за развојот на нашата мисла. 128 стр., 11.5 Х 18.5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка