За едно дете
За едно дете

За едно дете

390,00 ден.   Спореди

Во За едно дете главни ликови се дванаесетгодишниот Маркус и триесет и шестгодишниот Вил. И двајцата не се однесуваат во согласност со своите години. Приказната во романот се одвива околу нив двајцата...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 390,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во За едно дете главни ликови се дванаесетгодишниот Маркус и триесет и шестгодишниот Вил. И двајцата не се однесуваат во согласност со своите години. Приказната во романот се одвива околу нив двајцата, околу едно имагинарно дете и околу уште неколкумина интересни ликови. Таа на еден симпатичен начин говори за промената и растењето, за ситните но важни нешта во животот.Иако е пишуван со еден лесночитлив стил, во романот е јасно воочлива внимателната и суптилна психолошка пос¬тавеност на ликовите. Хорнби ги истражува меѓучовечките односи во случаи кога таканаречениот идеален семеен модел е неприменлив.Приказната За едно дете е позната и преку својата филмувана верзија со Хју Грант во улогата на Вил.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка