За божествените имиња
За божествените имиња
За божествените имиња

За божествените имиња

350,00 ден.   Спореди

„За божествените имиња“ е дел од збирката текстови на Дионисиј Ареопагит, Ареопагитики, која се смета за едно од најзагадочните дела на христијанската антика. Претставува теолошки трактат за атрибутит...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 350,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„За божествените имиња“ е дел од збирката текстови на Дионисиј Ареопагит, Ареопагитики, која се смета за едно од најзагадочните дела на христијанската антика. Претставува теолошки трактат за атрибутите кои се однесуваат на Бог, а произлегуваат од Светото Писмо.Делото има намера да ги појасни божествените имиња но, откривањето на вистинската смисла на она што се говори за Бог, не се изведува со зборовите на човечката мудрост, туку со силата движена од Духот – сила којашто нe соединува со Неискажливото.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка