ЗАШТИТА НА СОЛАРНИ БАТЕРИИ И ЕНЕРГЕТСКА СТАНИЦА

15.222,00 ден.   Спореди

Со батериската заштита можете да полните и екстерни батерии покрај енергетската станица. Со помош на интегрираната батерија во енергетската станица може да се полнат 12 V уреди до максимум 150 W. Енер...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 15.222,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со батериската заштита можете да полните и екстерни батерии покрај енергетската станица. Со помош на интегрираната батерија во енергетската станица може да се полнат 12 V уреди до максимум 150 W. Енергетската станица дополнително поседува и инвертор-излез за приклучокот на пр. за менувач на напон. По потреба може дополнително да се приклучи и екстерна 12 V батерија за зголемување на капацитетот (= подолго време на работа на приклучените потрошувачи). При оптимално зрачење на сонцето може да се постигне капацитет до 13 W.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка