Замок
Замок
Замок
Замок

Замок

490,00 ден.   Спореди

Замок е мисловен роман во кој главниот лик К. се обидува да дојде до одговорните во замокот кој управува со селото во кое тој е дојден да работи како геометар.Замок е приказна за отуѓувањето, за бирок...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Замок е мисловен роман во кој главниот лик К. се обидува да дојде до одговорните во замокот кој управува со селото во кое тој е дојден да работи како геометар.Замок е приказна за отуѓувањето, за бирократијата и за обидите на човекот да се бори против системот. Ова е само уште еден од брилијантите на Кафка.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка