Забранети задоволства

200,00 ден.   Спореди

Приказната за францускиот филозоф АБЕЛАР и за неговата остроумна ученичка ЕЛОИЗА е запаметена низ времето како еден од најдраматичните и најпознатите љубовни скандали.
Приказната за францускиот ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Приказната за францускиот филозоф АБЕЛАР и за неговата остроумна ученичка ЕЛОИЗА е запаметена низ времето како еден од најдраматичните и најпознатите љубовни скандали.
Приказната за францускиот филозоф АБЕЛАР (1079–1142) и за неговата остроумна ученичка ЕЛОИЗА (1101–1162) е запаметена низ времето како еден од најдраматичните и најпознатите љубовни скандали.
Низ нивните страсни преписки е предаден развојот на нивната романса – од нејзиниот безгрижен занесен почеток до јавниот скандал, принудниот таен брак и трагичните последици што ги предизвикал.
Во слаткоречивите интимни писма е претставена широка палета на емоции, од воодушевување до обвинување, од огорченост до болување, низ кои е насликан и религиозниот живот во средниот век.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка