Животот е на друго место

Животот е на друго место

490,00 ден.   Спореди

„Животот е на друго“ место е роман за прв пат објавен во 1973 година. Авторот сакал да го нарече Лирска доба. Според Кундера, лирската доба е младоста, а овој роман е, пред се, епопеја на адолесценциј...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Животот е на друго“ место е роман за прв пат објавен во 1973 година. Авторот сакал да го нарече Лирска доба. Според Кундера, лирската доба е младоста, а овој роман е, пред се, епопеја на адолесценцијата; иронична епопеја во која нежно се судираат табуата и вредностите на детството, мајчинството, револуцијата, па дури и на поезијата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка