Есен

150,00 ден.   Спореди

Есен е завршниот роман од возбудливиот триптих Темниот цвет, во кој Голсворди мајсторски ја слика сложеноста на нежните љубовни чувства, кои не бираат време за да се појават во човековото срце.
...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години

Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 658,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Есен е завршниот роман од возбудливиот триптих Темниот цвет, во кој Голсворди мајсторски ја слика сложеноста на нежните љубовни чувства, кои не бираат време за да се појават во човековото срце.
Есен е завршниот роман од возбудливиот триптих Темниот цвет, во кој Голсворди мајсторски ја слика сложеноста на нежните љубовни чувства, кои не бираат време за да се појават во човековото срце. 
Главниот јунак, вајарот Марк Ленан, има веќе 45 години и успешна кариера. Тој е во мирен брак без деца со Силвија, шеснаесетгодишната девојка од Пролет кон која има нежни, нејасни чувства. И токму кога се чини дека животот му е конечно среден и предодреден да продолжи по своите мирни патеки, тој ја запознава Нели, ќерка на неговиот некогашен школски другар Џони Дромур. Одеднаш, срцето му се преполнува со копнеж по младоста што неизбежно му се измолкнува од рацете, со желба повторно да сака и да го почувствува восхитот на љубовта...  
Но дали врската со младата девојка може да му го врати сето она што неизбежно го губи, да му го даде она по што копнее?

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи