Електронски бркач на птици

5.310,00 ден.   Спореди

Овој уред има вградено коло за вештачки говор кој ги имитира птиците-грабливки и со тоа ги плаши чавките, врапците и другите птици, без притоа да наштетува на животната средина. Со потенциометарот мож...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.310,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој уред има вградено коло за вештачки говор кој ги имитира птиците-грабливки и со тоа ги плаши чавките, врапците и другите птици, без притоа да наштетува на животната средина. Со потенциометарот можете да ја подесувате гласноста на звукот, а постои и копче за автоматско активирање на уредот во интервали од 5-30 минути или PIR активирање (со помош на вграден сензор). Уредот е опремен и со сензор за светло така што целиот склоп автоматски се исклучува кога надвор ќе се стемни.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 5 години

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

Дали имате во залиха во моментот