Еден, ниеден и сто илјади

100,00 ден.   Спореди

Генијален роман на познатиот италијански нобеловец Луиџи Пирандело. По баналната констатација дека носот му е малку искривен на едната страна, Витанџело Москарда, главниот јунак, доаѓа до сознание дек...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 100,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Генијален роман на познатиот италијански нобеловец Луиџи Пирандело. По баналната констатација дека носот му е малку искривен на едната страна, Витанџело Москарда, главниот јунак, доаѓа до сознание дека луѓето го гледаат и судат за него на најразлични начини. Тој тргнува во откривање на самиот себе, што ќе го доведе до лудило. Сфаќа дека не постои едно автентично и објективно јас, па се обидува да ги уништи сите форми што ги смета за туѓи. Но дали успеал да се спознае себе си онаков каков што е навистина?

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка