Европа училишна карта

70,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Година на издавање: 2011 Размер:  1: 13 000 000  Димензии: 45x55 см ISBN: 608204000-7    Европа училишната карта со размер 1:13 000 000 и димензии 45x55 цм се користи како наг...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 70,00 ден.

пред 6 години




Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Година на издавање: 2011 Размер:  1: 13 000 000  Димензии: 45x55 см ISBN: 608204000-7    Европа училишната карта со размер 1:13 000 000 и димензии 45x55 цм се користи како нагледно помагало за часот по географија. Содржи физичко-географска карта на која се прикажани топоними на населени места, планини, области, хидрографија, а со метод на хипсометриско боење и метод на сенки е прикажан релјефот. Овде има политичка карта, како и две тематски карти на Европа (регионална поделба и густина на население).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка