Европа политичка карта

1.900,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 5 000 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Политичката карта на Европа пред сè е направена и наме...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 1.900,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 5 000 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Политичката карта на Европа пред сè е направена и наменета за наставната програма по предметот географија. Наместо теоретско раскажување, акцентот во картата е ставен на совладување на нови наставни единици преку вежби со практична работа и визуелно прикажување. На картата со соодветни симболи и топоними се обележани поголемите населени места, реки, езера, мориња, океани, острови, заливи, патишта...Таа ги содржи сите држави, обоени со различна боја, со дефинирани копнени и водени граници и главни градови. За користење на оваа карта не се потребни претходни знаења од географија, па можат да ја користат и оние кои имаат потреба за продлабочување на своите скромни познавања од географијата, а секако и за хобисти.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка