Другаруваме со животните

149,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Година на издавање: 2011 Автор: Јадранка Клисарова и Жаклина Ристовска Наслов на оригиналот: Другаруваме со животните Јазик на оригиналот: македонски Број на страни: 42 ISBN: 60...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 149,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Година на издавање: 2011 Автор: Јадранка Клисарова и Жаклина Ристовска Наслов на оригиналот: Другаруваме со животните Јазик на оригиналот: македонски Број на страни: 42 ISBN: 608-204-087-2 Корица: мека Во оваа работенка се дадени разновидни забавни вежби и задачи преку кои децата ќе ги запознаат животните на лесен и интересен начин. Подготвени се активности со кои ќе научат да ги препознаваат домашни и диви животни. Прилозите се предвидени за деца од 4 до 8 години, додека за помалите деца е предвидена забава со боење на некои од животните и лепење налепници на другите. На задната корица, со системот пиши-бриши децата можат безброј пати да пишуваат и цртаат. Може да се греши, да се брише и повторно да се црта и пишува.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка