ДНЕВНО ЛЕД СВЕТЛО SUV/VAN

9.145,00 ден.   Спореди

Познато е дека половина од вкупниот број сообраќајни несреќи се предизвикани од намалена видливост. Овие ризици се намалуваат со дневното светло „ Ѓаволски очи“ кое се приклучува во акумулаторот на во...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 9.145,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Познато е дека половина од вкупниот број сообраќајни несреќи се предизвикани од намалена видливост. Овие ризици се намалуваат со дневното светло „ Ѓаволски очи“ кое се приклучува во акумулаторот на возилото и задните светла. Се инсталира лесно бидејќи сите точки за поврзување се лоцирани под хаубата и не предизвикува прекин во системот на возилото при директна конекција со акумулаторот. Дневното светло се активира при вклучување на моторот (не при старт). По исклучување на моторот, дневното светло се деактивира. Со EG-сертификат (ECE R87)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка