ДНЕВНИ ЛЕД-СВЕТЛА

10.384,00 ден.   Спореди

Општо гледано, 50 % од сообраќајните несреќи се предизвикани од недоволна видливост. Овој ризик се намалува со активно осветлување бидејќи повеќе светлина значи поголема безбедност. Дневните светла се...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 10.384,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Општо гледано, 50 % од сообраќајните несреќи се предизвикани од недоволна видливост. Овој ризик се намалува со активно осветлување бидејќи повеќе светлина значи поголема безбедност. Дневните светла се поврзани со акумулаторот на возилото и паркинг-светлата. Се инсталира лесно зашто сите точки за поврзување се сместени под хаубата и не настанува прекин во системот на возилото при директен контакт на батеријата. Дневното ЛЕД светло се вклучува кога се вклучува моторот.
По исклучувањето на моторот, се исклучува и дневното светло, како и при вклучување на паркинг-светлото.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка