Дневна крема за осетлива кожа - органско алое

1.140,00 ден.   Спореди

Дневната крема со органски одгледувано алое, масло од бадем и зелен чај, ја смирува и ја освежува осетливата кожа наклонета кон иритации. Активниот комплекс на органски растителни масла од јојоба, бад...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.140,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дневната крема со органски одгледувано алое, масло од бадем и зелен чај, ја смирува и ја освежува осетливата кожа наклонета кон иритации. Активниот комплекс на органски растителни масла од јојоба, бадем, ши-путер и состојки со антиоксидантно дејство ја негуваат кожата, ја хидрираат и го зајакнуваат нејзиниот хидролипиден слој, одговорен за заштита од негативните влијанија на надворешната средина. Состав: Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Cocoglycerides, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Distarch Phosphate, Cetearyl Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond Oil*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Pyrus Cydonia Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Lilium Candidum Flower Extract*, Dipotassium Glycyrrhizate, Parfum (Essential Oils), Sodium Lactate, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Maltodextrin, Tocopherol, Linalool, Limonene, Geraniol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Citral.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка