Дневна крема за комбинирана кожа - органски хамамелис

1.140,00 ден.   Спореди

ЛОГОНА дневната крема со органски хамамелис ја хидрира, балансира и тонизира кожата, давајќи ѝ изедначен мат изглед. Екстрактот од корен на „cimicifuga“ го урамнотежува лачењето на маснотии и дејствув...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.140,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ЛОГОНА дневната крема со органски хамамелис ја хидрира, балансира и тонизира кожата, давајќи ѝ изедначен мат изглед. Екстрактот од корен на „cimicifuga“ го урамнотежува лачењето на маснотии и дејствува против воспаленија, додека пак триглицеридите од маслото на пасифлора-„passiflore“ ја смируваат и ја хидрираат кожата. Комбинираното дејство од хамамелис, јојоба, зелен чај, нане, камилица и рузмарин, повторно го воспоставуваат нарушениот хидролипиден баланс на кожата и истата станува нежна и мека. Состав: Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum,Distarch Phosphate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Magnesium Aluminum Silicate, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Rosmarinus Offincinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка