Дичо Зограф

50,00 ден.   Спореди

Дичо Крстевич е еден од најистакнатите македонски зографи, со импресивен творечки опус создаден во деветнаесеттиот век. Златниот одблесок од неговите икони сè уште плени, откривајќи ни ја трагата која...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дичо Крстевич е еден од најистакнатите македонски зографи, со импресивен творечки опус создаден во деветнаесеттиот век. Златниот одблесок од неговите икони сè уште плени, откривајќи ни ја трагата која води кон чудесниот свет на овој мајстор на иконописот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка