Димитар А. Пандилов

50,00 ден.   Спореди

Пандилов е значаен за македонската модерна ликовна уметност, како еден од првите високошколски образовани сликари, како прв и најголем македонски импресионист и извонреден педагог. Тој се откажа од он...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пандилов е значаен за македонската модерна ликовна уметност, како еден од првите високошколски образовани сликари, како прв и најголем македонски импресионист и извонреден педагог. Тој се откажа од она што, во полза на она како ќе се слика. И во тоа како проблесна сончевиот колорит, а независните потези ја овековечија ефемерната и флуидна импресија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка