ДИГИТАЛЕН ТЕРМОМЕТАР FM-ПРEДАВАТЕЛ

6.608,00 ден.   Спореди

Интегриран FM-предавател. Покажувач на температура на дисплејот на вашето радио. Не е потребен посебен дисплеј. Со овој надворешен термометар не само што заштедувате на комплицирана доградба туку нем...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.608,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Интегриран FM-предавател. Покажувач на температура на дисплејот на вашето радио. Не е потребен посебен дисплеј. Со овој надворешен термометар не само што заштедувате на комплицирана доградба туку немате потреба ниту од додатен дисплеј. Температурата директно преку  интегриран FM-предавател се праќа во радиото. Така надворешната температура ќе ви се прикаже на дисплејот од вашето радио и ќе ве опомене при минусни температури преку една воочлива LED ламбица (испорачана со приклучниот кабел). Контролниот уред ќе го сокриете невидливо позади радиото.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка