ДИГИТАЛЕН МУЛТИМЕТАР VOLTCRAFT VC265 DMM (K)

8.791,00 ден.   Спореди

Голем ЛЦД дисплеј, за употреба до 600 V. Само со притискање на едно копче, влезниот отпор се намалува привремено од 10 MΩ kΩ на 400 за да се избегне грешка во мерењето како резултат на нагла промена н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 8.791,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Голем ЛЦД дисплеј, за употреба до 600 V. Само со притискање на едно копче, влезниот отпор се намалува привремено од 10 MΩ kΩ на 400 за да се избегне грешка во мерењето како резултат на нагла промена на волтажата. Уредот е заштитен целосно.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка