Дигитален мултиметар Voltcraft VC 820

Дигитален мултиметар Voltcraft VC 820

3.068,00 ден.   Спореди

Моделот VC-820 ги има сите мерни функции кои би ги очекувале од еден добар мултиметар. Покрај можноста за мерење отпорност, напон и струја, овој мултиметар исто така има можност за мерење фреквенција ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.068,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Моделот VC-820 ги има сите мерни функции кои би ги очекувале од еден добар мултиметар. Покрај можноста за мерење отпорност, напон и струја, овој мултиметар исто така има можност за мерење фреквенција и капацитивност. Исто така, моделот VC-820 има автоматски мерен опсег, диоден тест, звучен тест на непрекинатост и индикатор за истрошеност на батеријата. Безбедносните категории кои ги задоволува инструментот се CAT III 1000 V, CAT IV 600 V, а дисплејот прикажува со можност за броење до 4000. Кон инструментот се додадени и функциите Data hold, REL и duty cycle. Уредот е опремен и со оптоелектронски интерфејс со фибероптичка технологија, за поврзување со компјутер.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка