Дигитален луксметар Voltcraft MS-1300

2.183,00 ден.   Спореди

Овој уред се користи за точно мерење на осветленоста во домот, на работното место, просториите за хоби и релаксација, во болници, училишта итн. Највообичаена примена му е во одредување на неопходната ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.183,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој уред се користи за точно мерење на осветленоста во домот, на работното место, просториите за хоби и релаксација, во болници, училишта итн. Највообичаена примена му е во одредување на неопходната осветленост на работната просторија или работната маса, во лабораториите или во ТВ студијата, како и за проверка на сопственото осветление. Овој прирачен уред ја должи својата точност и лесна употреба на малото придружно светлинско сетило и интуитивниот вртлив бирач со кој се одбира мерното подрачје.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка