Дигитален луксметар Voltcraft LUXMETER LX-1108

Дигитален луксметар Voltcraft LUXMETER LX-1108

8.319,00 ден.   Спореди

Инструментот се употребува за мерење на нивоата на осветленост. Специфика на инструментот е тоа што може да се избира помеѓу четири различни типови на светлински извори (сончева светлина, флуоресцентн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 8.319,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Инструментот се употребува за мерење на нивоата на осветленост. Специфика на инструментот е тоа што може да се избира помеѓу четири различни типови на светлински извори (сончева светлина, флуоресцентно светло, натриумови светилки и живини светилки). Со ова мерењата стануваат уште попрецизни а добиените резултати многу поточни. Со помош на тастерите сместени на предната плоча на инструментот се избира посакуваната мерна функција, а светлинската сонда се поставува во правец на изворот на светлина. На големиот приказник од течни кристали се отчитува измерената вредност.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка