Дигитален луксметар Voltcraft МЅ-1300

2.006,00 ден.   Спореди

Овој уред овозможува брзо, лесно и прецизно мерење на јачината на осветлувањето во Вашиот дом, работното место или за хоби-услови, односно за контролирање на поединечните светлечки тела. Практичниот у...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.006,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој уред овозможува брзо, лесно и прецизно мерење на јачината на осветлувањето во Вашиот дом, работното место или за хоби-услови, односно за контролирање на поединечните светлечки тела. Практичниот уред содржи надворешен сензор за светло и е едноставен за ракување. Идеален е и за фотографи-аматери или за сопственици на терариум при мерење на оптималната светлина.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка