ДЕЈЗИ МИЛЕР

150,00 ден.   Спореди

Во есента 1877 година Хенри Џејмс од еден свој пријател во Рим начул за некоја млада Американка, која со својата богата, но припроста мајка патувала низ Европа. Девојката се запознала со некој згоден ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во есента 1877 година Хенри Џејмс од еден свој пријател во Рим начул за некоја млада Американка, која со својата богата, но припроста мајка патувала низ Европа. Девојката се запознала со некој згоден „анонимен“ Италијанец, без некоја значајна општествена положба, и се обидела да го воведе во ексклузивното друштво на американските емигранти во Европа. Џејмс не ја познавал младата дама, ниту пак чул за неа повторно, но сепак ја направил бесмртна во ликот на својата хероина Дејзи Милер. 88 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи