Децата на полноќта

Децата на полноќта

690,00 ден.   Спореди

Романот е објавен 1981 година. Тоа е приказна за преминот на Индија од британскиот колонијализам кон независноста. Романот се смета за пример на постколонијална литература и на магиски реализам.


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 690,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Романот е објавен 1981 година. Тоа е приказна за преминот на Индија од британскиот колонијализам кон независноста. Романот се смета за пример на постколонијална литература и на магиски реализам.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка