ДЕТИНЕСТО, НО МНОГУ ПРИРОДНО

200,00 ден.   Спореди

Во расказите на Кетрин Менсфилд (1888–1923) се среќаваме со навидум толку вообичаени и секојдневни ситуации, со толку реалистично насликани ликови што речиси ги доживуваме како познајници. На прв погл...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во расказите на Кетрин Менсфилд (1888–1923) се среќаваме со навидум толку вообичаени и секојдневни ситуации, со толку реалистично насликани ликови што речиси ги доживуваме како познајници. На прв поглед освојуваат човечките судбини и љубовта која не е секогаш возвратена и обострана. Расказите изобилуваат со живо обоени карактери, луѓе кои се готови да се борат до крај за љубовта, но и такви кои се плашат да ризикуваат, кои не се подготвени за неа, кои ја изгубиле некаде по патот кон неа самата и скршнале по нејзините споредни патеки. 104 стр., 11,5 х 18,5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи