ДЕТЕКТОР НА КАБЛИ LSG-4 DMM Voltcraft

3.422,00 ден.   Спореди

Мултиметар со сите стандардни функции. Пронајдете ги вашите кабли и линии со помош на LSG-4 DMM. LSG-4 DMM се состои од еден тонски генератор, кој модулира високофрекфентен сигнал на тестираната линиј...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.422,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Мултиметар со сите стандардни функции. Пронајдете ги вашите кабли и линии со помош на LSG-4 DMM. LSG-4 DMM се состои од еден тонски генератор, кој модулира високофрекфентен сигнал на тестираната линија како и високо чувствителен индуктивен приемник , кој ќе го лоцира кабелот, доколку кабелот се наоѓа до 15 см ѕидна длабочина. Така точно можете да лоцирате каде минува кабелот. Сигналот на тонскиот генератор може да се индуцира со помош на RJ11- штекер или “крокодилски клип„ во линијата која треба да се лоцира. Апаратот раполага и со повеќе опции на еден мултиметар. Со тоа заштедувате на еден апарат. Со гумената заштита, LSG-4 DMM се препорачува и за погруба примена.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка