ДЕТЕКТОР ЗА КАБЛИ Voltcraft LSG-3

6.667,00 ден.   Спореди

Практичен детектор за следење и откривање на мрежи и кабли. Тестира и телефонски и мрежни кабли ( коаксијални, 10/100/ 100 base-1) за правилна поставеност и континуитет. LSG-3 користи генератор на тон...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.667,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Практичен детектор за следење и откривање на мрежи и кабли. Тестира и телефонски и мрежни кабли ( коаксијални, 10/100/ 100 base-1) за правилна поставеност и континуитет. LSG-3 користи генератор на тон со висока фреквенција којшто го оформува HF сигналот на кабелот. Вклучува и индуктивен ресивер кој детектира кабли до 15 цм во ѕидови, со што имате прецизно откривање на мрежата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка