Демонот

Демонот

150,00 ден.   Спореди

„...Во своите поеми, Лермонтов на некој начин го збогатува и доразвива лирскиот јунак... Тој јунак е во потрага по некои повисоки идеали. Најчесто тоа се слободата и љубовта како базични подрачја во к...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„...Во своите поеми, Лермонтов на некој начин го збогатува и доразвива лирскиот јунак... Тој јунак е во потрага по некои повисоки идеали. Најчесто тоа се слободата и љубовта како базични подрачја во кои единствено целосно се реализира интегралната личност на човекот и смислата на животот... Најекспресивна тема е темата на демонизмот, која разгрната во повеќе песни и поеми на Лермонтов, ја зафаќа целината на егзистенцијата преку сферите на доброто и злото.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка