ДЕВИЦАТА И ЦИГАНИНОТ

ДЕВИЦАТА И ЦИГАНИНОТ

200,00 ден.   Спореди

Провокативна приказна на Дејвид Х. ЛОРЕНС (1885–1930) за сестрите Ивет и Лусил, кои се враќаат дома по школувањето. Во старата и сива куќа на татко им, парох, владее нивната баба – надмена старица кој...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Провокативна приказна на Дејвид Х. ЛОРЕНС (1885–1930) за сестрите Ивет и Лусил, кои се враќаат дома по школувањето. Во старата и сива куќа на татко им, парох, владее нивната баба – надмена старица која мора сѐ да дознае и сѐ да држи под контрола. Единствената тема која не смее да се спомене е бегството на мајка им со нејзиниот љубовник. Помладата сестра, бунтовната Ивет, се обидува да внесе малку свежина во монотониот провинциски живот. Тогаш го запознава Циганинот, кој ги буди нејзините први момински копнежи... 160 стр., 11,5 х 18,5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка