ДВАНАЕСЕТТЕ РИМСКИ ЦЕЗАРИ

200,00 ден.   Спореди

Возбудлива историја за најзначајните римски императори, за нивниот приватен живот, за нивните слабости и доблести, за тоа како дошле на власт и како си заминале од историската сцена. Светониј ни нуди ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Возбудлива историја за најзначајните римски императори, за нивниот приватен живот, за нивните слабости и доблести, за тоа како дошле на власт и како си заминале од историската сцена. Светониј ни нуди подробности за нивните карактери, зашто смета дека судбината на целата империја зависи од добрата или од лошата волја на владетелот. Крвави интриги и озборувања, анегдотии и пикантерии. Работи кои не можеме да ги најдеме во друга историја за Римската Империја, навидум неважни детали кои ни ги прикажуваат вистинските човечки лица на цезарите. 280 стр., 14,5 х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка